Fiat Bravo Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fiat Bravo Club

Fiat Bravo/Brava/Marea Owners Club Greece
 
HomeHome  ΠόρταλΠόρταλ  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Latest topics
» υγραεριοκινηση για t jet
Προβλήματα I_icon_minitimeTue Oct 04, 2016 11:01 am by kamoyf

» καλώς σας βρήκα
Προβλήματα I_icon_minitimeThu Nov 19, 2015 6:49 am by Adronik

» φιλτροχοανη
Προβλήματα I_icon_minitimeThu Apr 16, 2015 7:37 pm by exeretikos

» αλλαγη ιμαντες σε fiat bravo t jet 150hp
Προβλήματα I_icon_minitimeSun Apr 05, 2015 7:33 pm by hobit-jet

» bravo spotting!
Προβλήματα I_icon_minitimeSun Apr 05, 2015 11:22 am by exeretikos

» συμλεκτησ bravo
Προβλήματα I_icon_minitimeSun Apr 05, 2015 11:20 am by exeretikos

» ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟΝ ΔΕΞΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΡΟΧΟ FIAT BRAVO SPORT 150 HP
Προβλήματα I_icon_minitimeSun Apr 05, 2015 11:19 am by exeretikos

» ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ FORUM
Προβλήματα I_icon_minitimeSun Jan 04, 2015 9:46 am by arisfot

» ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ FIAT BRAVO
Προβλήματα I_icon_minitimeThu Dec 11, 2014 9:05 am by kamoyf

Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 108 on Wed Sep 22, 2021 5:44 pm
Top posters
Bravisti
Προβλήματα I_vote_lcapΠροβλήματα I_voting_barΠροβλήματα I_vote_rcap 
konstantinos20vt
Προβλήματα I_vote_lcapΠροβλήματα I_voting_barΠροβλήματα I_vote_rcap 
Stefanostjet
Προβλήματα I_vote_lcapΠροβλήματα I_voting_barΠροβλήματα I_vote_rcap 
bravonick
Προβλήματα I_vote_lcapΠροβλήματα I_voting_barΠροβλήματα I_vote_rcap 
fotakos_hgt_20v
Προβλήματα I_vote_lcapΠροβλήματα I_voting_barΠροβλήματα I_vote_rcap 
Aggelos T-Jet
Προβλήματα I_vote_lcapΠροβλήματα I_voting_barΠροβλήματα I_vote_rcap 
Tommy7725
Προβλήματα I_vote_lcapΠροβλήματα I_voting_barΠροβλήματα I_vote_rcap 
hobit-jet
Προβλήματα I_vote_lcapΠροβλήματα I_voting_barΠροβλήματα I_vote_rcap 
brava.gralle
Προβλήματα I_vote_lcapΠροβλήματα I_voting_barΠροβλήματα I_vote_rcap 
bravoman
Προβλήματα I_vote_lcapΠροβλήματα I_voting_barΠροβλήματα I_vote_rcap 
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 Προβλήματα

Go down 
+12
nikos0123
zivag tjet
Billy Gnosis
BRAVO150
blashyrkh
iliathan
konstantinos20vt
fotakos_hgt_20v
Bravisti
bravonick
Aggelos T-Jet
tpe
16 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
tpe




Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-12-21
Τόπος : Αθήνα

Προβλήματα Empty
PostSubject: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeTue Dec 21, 2010 1:38 pm

Καλησπέρα κι από εμένα,
Σας καταγράφω τα προβλήματα που έχω στο Bravo Emotion σε μόλις 12500 Χλμ


  • Κουδουνίστρα το εσωτερικό μπροστά,
  • Οι εμπρός πόρτες τρίζουν τρελά (πλαστικά ή τζάμι;Wink
  • Κάπου πίσω (από κάπου απροσδιόριστα, όχι εταζέρα) τρίζουν πλαστικά (αλλά δεν ξέρω τι)
  • Τα 2 κομμάτια του (κάτω) πίσω καθίσματος δεν είναι στην ευθεία!
  • Το εμπρός δεξί φανάρι να είναι τοποθετημένο λάθος (προεξέχει η άκρη προς τη μάσκα)
  • Μία κλειδαριά ήδη κάνει θόρυβο (πρέπει να πάει για αλλαγή)
  • Το κάθισμα οδηγού τρίζει στην πλάτη(!!!!!!!!!!!!!)
  • Το κιβώτιο δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη πως θα κρατήσει ακόμα 60-70Κ ενώ ούτε σκέψη για 100Κ+
  • Το πεντάλ συμπλέκτη τρίζει κι έχει χαλασμένο ελατήριο.
  • Η πόρτα του συνεπιβάτη κλείνει με άλλο θόρυβο από τις υπόλοιπες(!)
  • Η πόρτα του οδηγού αρχίζει και "γρατζουνάει" στον πείρο.


Έχει κάποιος τα ίδια ή παρόμοια προβλήματα; Υπάρχει καμία λύση;
Back to top Go down
Aggelos T-Jet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Aggelos T-Jet


Αριθμός μηνυμάτων : 54
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-06-22
Ηλικία : 38
Τόπος : Άσπρα Σπίτια

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeTue Dec 21, 2010 2:19 pm

Προσωπικά δεν έχω κάποιο από όλα αυτά τα προβλήματα που αναφέρεις και γενικά δεν έχω ακούσει να έχει κάποιος τόσα πολλά μαζεμένα.
Γνώμη μου να πας στη Fiat και να τους τρίξεις τα δόντια και να τα επισκευάσουν όλα.
Back to top Go down
bravonick
Admin
Admin
bravonick


Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-26
Ηλικία : 41
Τόπος : Λάρισα

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeTue Dec 21, 2010 6:32 pm

θα συμφωνήσω με τον Άγγελο και καλό θα ήταν να μασς ενημερώσεις και για τις απαντήσεις που θα πάρεις...
Back to top Go down
tpe




Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-12-21
Τόπος : Αθήνα

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeTue Dec 21, 2010 7:06 pm

Η μόνη απάντηση που πήρα ήταν:
Κλειδαριά: Άστη μωρέ να το κάνει μόνιμα (γιατί το κάνει 4/5 κι όχι 5/5 φορές).
Για την πόρτα του οδηγού: Ιδέα σου(!)
Για τα πλαστικά που τρίζουν: Ιταλικό είναι!!!!
Για το κιβώτιο: Ιδέα σου, δεν έχει στρώσει(!)
Για το πίσω κάθισμα: Όλα έτσι είναι. Κι όταν τους είπα πάμε στοίχημα, μου είπαν ΟΚ, εύκολο 2 βίδες.
Για τις πόρτες που κουδουνίζουν: Δεν ακούω τίποτα!!! (Εκεί τσακώθηκα πλέον).
Το κάθισμα του οδηγού κι η πόρτα του συνοδηγού είναι τα τελευταία ανέκδοτα, δεν πρόλαβα να το πάω ακόμα. Εκεί θα πέσει show..

Ένας συνάδελφος έχει το 150άρι (κι αυτό με 17'' και μου είπε πως δεν κάνει ΚΙΧ). Αλλά το φανάρι στραβό και σ' αυτόν. Σε αυτόν είπαν πως είναι έτσι σε όλα, αλλά έχω δει αρκετά και δεν είναι έτσι. Και τα παλιότερα και τα πιο καινούργια. Επειδή η ημερομηνία παραγωγής του δικού του είναι του Ιουνίου 09 (δηλαδή 1 μήνα πριν το δικό μου) σκέφτομαι πως μάλλον πέσαμε στην περίπτωση στο συγκεκριμένο θέμα με κάποιο πρόβλημα στο εργοστάσιο.

Λογικά δεν θα αλλάξουν το κάθισμα εντός εγγύησης; Επίσης, ξέχασα να σας πω: Ο κινητήρας έχει αρχίσει να αγριεύει κι έχει περίεργο ρελαντί. Μερικές φορές (όχι πάντα και δεν έχει σχέση με τη βενζίνη το κάνει έχοντας γεμίσει σε διάφορα βενζινάδικα) παίζει το ρελαντί ανάμεσα στις 800-1000 (περίπου έτσιWink ΖΕΣΤΟ. Δεν έχω καταλάβει αν φταίει το ac ή όχι.

Τέλος πάντων, έχετε κάποια πρόταση για εξουσιοδοτημένο (Αθήνα, κατά προτίμηση νότια προάστια);
Back to top Go down
Aggelos T-Jet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Aggelos T-Jet


Αριθμός μηνυμάτων : 54
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-06-22
Ηλικία : 38
Τόπος : Άσπρα Σπίτια

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeWed Dec 22, 2010 2:53 pm

Πιστεύω οτι το καλύτερο είναι να πάρεις στα κεντρικά να ενημερώσεις για τα προβλήματά σου και τος απαντήσεις που πήρες γιατί είναι μεγάλα λαμόγια στις αντιπροσωπίες. Έχω ακούσει ότι έχουν καταφέρει έτσι αρκετά, Απλά να μην το αφήσεις έτσι γιατί είναι κάτι που έχεις πληρώσει και πρέπει να έχεις αυτό που υπόσχονται ότι σου δίνουν.
Back to top Go down
Bravisti
Admin
Admin
Bravisti


Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-19
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσ/νικη

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeWed Dec 22, 2010 4:27 pm

Μεχρι τωρα δεν ειχαμε καποια αναφορα απο την εταιρια για καποιο συγκεκριμενο προβλημα!
Θα συμφωνησω με τους παραπανω,να ελεγχθει απο τα κεντρικα..
Back to top Go down
http://www.fiatbravoclub.gr
tpe




Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-12-21
Τόπος : Αθήνα

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeThu Dec 23, 2010 5:45 am

Sorry, σας έχασα. Να πάρω την εδώ αντιπροσωπεία και να τους πως να το εξετάσουν; Μα θα μου πουν πως πρέπει να πάω σε εξουσιοδοτημένο! Anyway, θα το εξετάσω και θα δούμε. Αυτή την εβδομάδα δεν έχω χρόνο, αλλά σίγουρα θα πάω την επόμενη.
Back to top Go down
Bravisti
Admin
Admin
Bravisti


Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-19
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσ/νικη

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeThu Dec 23, 2010 8:12 am

Πρεπει να πας σε εξουσιοδοτημενο.Εχει ληξη η εγγυηση?
Back to top Go down
http://www.fiatbravoclub.gr
fotakos_hgt_20v
Admin
Admin
fotakos_hgt_20v


Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-26
Ηλικία : 40
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeSat Dec 25, 2010 1:39 am

φιλος να πας κ να τους ξεχεσεις αλλιως δεν χαμπαριαζουν...
Back to top Go down
http://www.fiatcoupeclub.gr
tpe




Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-12-21
Τόπος : Αθήνα

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeWed Dec 29, 2010 12:24 pm

Λοιπόν, πήγα Spicar. Έχουμε και λέμε:
Κλειδαριά συνοδηγού, ΟΚ, πάει για αλλαγή.
Κάθισμα οδηγού: Δεν άκουγε τίποτα.
Πόρτα οδηγού: Τι έχει; Μια χαρά είναι (αλλά το γδάρσιμο, γδάρσιμο...)
Φώτα εμπρός - πίσω, θα βγουν και ξαναμπουν, ενώ θέλει να περάσει με πινέλο(!) το ξέφτισμα του χρώματος σε 2 σημεία!!!
Για τα τριξίματα δεν ξέρει, γιατί ήταν μόνος του και θα μου πει όταν του το πάω και το οδηγήσει. Θα έχει λασκάρει κάποια βίδα(!)
Πίσω κάθισμα: "Πως στην ευχή το έκαναν αυτό;" Καλά, μάλλον(σσ!!!!!!!!) θα ρεγουλάρεται...

Κοινώς, θα γίνουν μόνο οι απαραίτητες επιδιορθώσεις και για τις άλλες πάω για τσακωμό...
Back to top Go down
Aggelos T-Jet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Aggelos T-Jet


Αριθμός μηνυμάτων : 54
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-06-22
Ηλικία : 38
Τόπος : Άσπρα Σπίτια

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeWed Dec 29, 2010 1:58 pm

Καλά ξεμπερδέματα φίλε μου. Ήθελα να ήξερα η Fiat γνωρίζει τι προσωπικό έχει στα συνεργεία της? Όχι τίποτα άλλο απλά στο παίζουν και ιστορία λες και το αυτοκίνητο δεν το έχεις πληρώσει. Ρε ξεφτίλισμα δημόσια θέλουν να φύγει η σαβούρα που στερεί θέσεις εργασίας από άτομα που αξίζουν.
Back to top Go down
Bravisti
Admin
Admin
Bravisti


Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-19
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσ/νικη

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeThu Dec 30, 2010 4:54 am

+1000
Back to top Go down
http://www.fiatbravoclub.gr
konstantinos20vt
Admin
Admin
konstantinos20vt


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-02-16
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeSun Jan 02, 2011 8:57 am

Στη spicar γνωριζω μερικους ανθρωπους κ προπαντως τον κ. Σπυροπουλο που ειναι κ ιδιοκτητης της συγκεκριμενης αντιπροσωπειας...
Νομιζω πως ο ιδιος δεν εχει λαβει γνωση της αντιμετωπισης που ετυχες φιλε μου στο συνεργειο του κ καλο θα ηταν πηγαινοντας να ζητησεις τον ιδιο κ να του εξηγησεις ακριβως τι συμβαινει..Δε νομιζω πως θα φυγεις παραπονεμενος...
Χωρις να κανω το δικηγορο του διαβολου παντως κ εμενα επειδη ειμαι ψειρας με τις επισκευες μου γενικοτερα μου τυχαινει να ακουω κατι που δεν ειναι τιποτα στο τελος κ τσαμπα πρηζω το μαστορα μου....Βεβαιωσου πως οτι ακους κ οτι βλεπεις ισχυουν κ μιλα με την αντιπροσωπεια κ προσπαθησε να λυσεις οποιο προβλημα τυχον υπαρχει..
Συμβουλη μου ειναι να μην πας προκατειλημμενος γτ οτι κ αν ακουσεις, οτι κ αν σου φτιαξουν θα φυγεις δυσαρεστημενος...
Με τροπο κ ευγενεια να ξερεις λυνονται ολα..Κ αν αυτοι δεν εχουν τροπο η σε κοροιδευουν, με τον τροπο σου θα τους κανεις να στο επισκευασουν κ θα σου ζητησουν κ συγνωμη...Μην ξεχνας....εισαι ο πελατης κ ειναι υποχρεωμενοι να ακουσουν τα παραπονα σου κ να σου δωσουν λυση....
Καλη τυχη κ ενημερωνε μας για οτιδηποτε...εδω ειμαστε για βοηθεια οτι χρειαστεις...
Back to top Go down
iliathan

iliathan


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-12-30
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeMon Jan 03, 2011 1:55 pm

kalispera k xronia polla

exw bravo t-jet 150 hp k to agorasa akrivws prin 2 xronia..

de mou exei vgalei tpt alla gia to triksimo mou lene oloi oti einai 8ema xronou afou einai italiko

dn h3era oti paizei kati tetoio, mallon zousa se alon planiti..

k egw apo spicar to exw parei k sta service eimai mallon ikanopoihmenos k apo thn poiothta k apo tis times.. anamenw na akousw neotera apo thn peripeteia sou file mou..
Back to top Go down
Bravisti
Admin
Admin
Bravisti


Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-19
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσ/νικη

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeMon Jan 03, 2011 7:09 pm

Αυτο το χαπακι οτι ειναι ιταλικο ισχυε για καποια συγκεκριμενα μοντελα πριν απο κατι χρονακια,οπως βλεπετε η εταιρια εκανε παλι αλματα σε εξελιξη και μην πιστευετε οτι σας λενε ασχετοι του ειδους.
Back to top Go down
http://www.fiatbravoclub.gr
konstantinos20vt
Admin
Admin
konstantinos20vt


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-02-16
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeSat Jan 08, 2011 7:45 am

Καλο ειναι να μοιραζεστε μαζι μας τα προβληματα σας παιδες κ εμεις πιστεψτε το θα προσπαθουμε παντα να σας δωσουμε λυση.....ειτε με τις γνωσεις ειτε με τις γνωριμιες μας....ειμαστε πραγματικα εδω για ολους....
γι αυτο μη διστασετε για τπτ...περιμενουμε νεα σας...
Back to top Go down
blashyrkh




Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-02-22

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeWed Feb 22, 2012 7:09 pm

αδερφε επεσες σε περιπτωση μαλον!! Τυχαινει, τι να κανουμε? Αυτο παντος με το "ιταλικο ειναι μωρε, τριζει" το εχουν ολοι ψωμοτυρι. Πεστο αυτο σε γνωστο μου που εσκασε σαν μαλακας κοντα στα 40 χιλιαρικα για S3 και την πρωτη (ναι την πρωτη) εβδομαδα που το ειχε το ταμπλο εκανε σαν κουδουνιστρα. Τυχαινει... απλα μην ακουω οτι τυχαινει μονο στα φιατ
Back to top Go down
tpe




Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-12-21
Τόπος : Αθήνα

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeWed Feb 22, 2012 10:00 pm

Κοίτα 1 χρόνο αφού άνοιξα αυτό το topic, δεν έχω καταφέρει να βρω χρόνο να το πάω να φτιάξω τα βασικά. Πάντως, στο Golf του κουνιάδου μου, με 65Κ+ δεν ακούγεται ΚΙΧ. Στο Passat του κουμπάρου, πάλι, όλο και κάτι ακούγεται, αλλά όχι σαν το δικό μου. Ούτε η Sprint του 1987 που είχα πριν δεν έκανε έτσι. Προφανώς ήταν (&(&#@$(&@ μου που το πήρα με ημερομηνία κατασκευής Αύγουστο!
Back to top Go down
BRAVO150




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-02-29
Τόπος : ΧΑΙΔΑΡΙ

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeWed Feb 29, 2012 7:36 pm

Καλησπερα και απο μενα εχω το 150αρι του 2007 με 27.000 χλμ, τα μονα προβληματα μεχρι σημερα το χω απο καινουριο, καθολου τριξιμο, στη πορτα του συνοδηγου καμια φορα με πολλη ζεστη κολλαει το χερουλι το εξω και δεν ανοιγει πορτα, ειχαν ριξει αντισκωριακο εριξα και γω μετα τωρα δε μου το κανει σχεδον καθολου, μια μερα ξυπνησα και βρηκα ραγισμενο το παρμπριζ μπροστα (οχι απο πετραη αλλο αντικειμενο) αστοχια υλικου μου ειπαν και μου το αλλαξαν μεσα στην εγγυηση, διαρροη parafluid στη τρομπα νερου μετα το πρωτο ετος μου το φτιαξαν, αλλα μολις αυτη τη βδομαδα μετα απο 3 χρονια δηλαδη διαπιστωσα παλι διαρροη το εχω συνεργειο αυριο θα ναθω τι ακριβως παιζει.παντως θα ηθελα να εχουμε καποια σελιδα με προτεινομενα συνεργεια (κατα προτιμηση οχι αντιπροσωπειες) για καθε μεγαλη περιοχη ..... π.χ αττικη θεσσαλονικη.....κανεις αλλος προβλημα με παραφλου?αληθεια το χρωμα της σελιδας μπορει να αλλαξει απο μαυρο σε κατι πιο φιλικο προς το ματι νομιζω οτι ειναι κουραστικο
Back to top Go down
Billy Gnosis

Billy Gnosis


Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-05-07
Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeSun Mar 04, 2012 4:45 am

γεια σου Peter.επειδή αυτά τα πράγματα γίνονται και πολύ προσωπικά σου λέω τα εξής:το έχω δει και εγώ και ισχύει οτι θα ακούς τζάμι αριστερής πόρτας και πίσω πόρτας όταν πέφτουν οι στροφές του κινητήρα.αυτό βελτιώνεται άμα είναι σωστά λαδωμένο το bravo και σωστά πιεσμένα τα ελαστικά.αυτό με το πισω κάθισμα που λες μου ακούγεται απίθανο αλλά θυμάμαι και εγώ στην αρχή οτι πήγαινα με ξεκούμπωτη την πίσω δεξιά πλάτη του πίσω καθίσματος μέχρι να το καταλάβω και να την κλείσω!Οι δυο μπροστινές πόρτες είναι καλοκατασκευασμένες,οι δυο πίσω χμμμ.για το δεξί φανάρι σου προτείνω να πας σε καλό φωτά να στο ρυθμίσει.τώρα αν επιμένεις για τις πόρτες καλό φανοποιό να τις τσεκάρει μέσα.το πεντάλ δίχως πολύ ζωή νάναι ξεχαρβαλωμένο πάλι απίθανο.εκτός να πατάει ο king kong!
Back to top Go down
tpe




Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-12-21
Τόπος : Αθήνα

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeMon Mar 05, 2012 7:39 am

Παιδιά, το μόνο που μπορώ να κάνω, είναι να ανεβάσω κάποιες φωτό, για να δείτε μόνοι σας.... Το ξέρω πως έχω πέσει σε περίπτωση...
Γενικά, έχω πολύ καλό κριτήριο, όταν κάτι δεν μου αρέσει, συνήθως, είναι και πρόβλημα. Κι εδώ δεν μιλάμε για κάτι που δεν μου αρέσει, αλλά για πραγματικό turn off.
Back to top Go down
zivag tjet

zivag tjet


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-11-10

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeMon Mar 05, 2012 6:13 pm

Εχει κανεις προβλημα με την κρεμαγιερα σε 150tjet? Εμενα τωρα τελευταια κανει λιγο θορυβο αλλα απο το συνεργειο μου ειπαν να το αφησω δεν ειναι κατι εντονο. Ακομα.. Κατα τα αλλα ολα οκ κανενα προβλημα.
Back to top Go down
tpe




Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-12-21
Τόπος : Αθήνα

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeTue Mar 06, 2012 6:18 am

Καταρχάς, κάντε κάντε κάτι με μαύρο mods...
Σου κάνει θόρυβο στις ανωμαλίες; Στις στροφές, τι; Αν πάντως είναι εντός εγγύησης, εγώ δεν θα το άφηνα, γιατί η κρεμαγιέρα είναι πανάκριβη.
Back to top Go down
zivag tjet

zivag tjet


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-11-10

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeWed Mar 07, 2012 5:50 pm

Γενικα αυτος ο λιγος θορυβος που κανει γινεται συνηθως οταν ειναι στριμενο λιγο το τιμονι και ταυτοχρονα υπαρχουν ανωμαλιες. Αν ηταν στην εγγυηση θα το ειχα παει ηδη!!!
Back to top Go down
nikos0123




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-04-27

Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitimeSat Apr 28, 2012 5:31 am

re paidia egw exw ena provlhma........mia stigmh o enas provoleis omixlhs den m anave kai t phra mia kainouria lampa alla kai apali tpt...kai etsi phga na dw tis asfaleies tou........kai arxiza na tis vgazw mia mia gia na dw pia einai to provolakiwn,en tw metaxu to amaxi douleve kai kapoia stigmh vgazontas mia asfaleia to amaxi svhnei....thn xanavazw loipon kai to evala mprosta kanonika....meta to svhnw kai xwris na tou peiraxw kati allo meta apo ligo paw na to valw mpros kai den epairne,gurize mono h miza kai den ekane tpt allo......kai tr m vgazei st konter kati perierga,dhladh{ABS ANAVAILABLE,ESP ANAVAILABLE}kai kati tetoia,epishs kapoia stigmh m bgazei kai ena louketo me kleidi.......to amaxi den pairnei....mhpws xerei kapoios na m pei na kanw kati?
Back to top Go down
Sponsored content





Προβλήματα Empty
PostSubject: Re: Προβλήματα   Προβλήματα I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Προβλήματα
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Fiat Bravo Club :: Τεχνικά Θέματα :: Προβλήματα :: Νεο Bravo-
Jump to: