Fiat Bravo Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fiat Bravo Club

Fiat Bravo/Brava/Marea Owners Club Greece
 
HomeHome  ΠόρταλΠόρταλ  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Latest topics
» υγραεριοκινηση για t jet
τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeTue Oct 04, 2016 11:01 am by kamoyf

» καλώς σας βρήκα
τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeThu Nov 19, 2015 6:49 am by Adronik

» φιλτροχοανη
τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeThu Apr 16, 2015 7:37 pm by exeretikos

» αλλαγη ιμαντες σε fiat bravo t jet 150hp
τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeSun Apr 05, 2015 7:33 pm by hobit-jet

» bravo spotting!
τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeSun Apr 05, 2015 11:22 am by exeretikos

» συμλεκτησ bravo
τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeSun Apr 05, 2015 11:20 am by exeretikos

» ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟΝ ΔΕΞΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΡΟΧΟ FIAT BRAVO SPORT 150 HP
τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeSun Apr 05, 2015 11:19 am by exeretikos

» ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ FORUM
τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeSun Jan 04, 2015 9:46 am by arisfot

» ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ FIAT BRAVO
τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeThu Dec 11, 2014 9:05 am by kamoyf

Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 108 on Wed Sep 22, 2021 5:44 pm
Top posters
Bravisti
τα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_lcapτα πρωτα ανοιγματα.... I_voting_barτα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_rcap 
konstantinos20vt
τα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_lcapτα πρωτα ανοιγματα.... I_voting_barτα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_rcap 
Stefanostjet
τα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_lcapτα πρωτα ανοιγματα.... I_voting_barτα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_rcap 
bravonick
τα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_lcapτα πρωτα ανοιγματα.... I_voting_barτα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_rcap 
fotakos_hgt_20v
τα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_lcapτα πρωτα ανοιγματα.... I_voting_barτα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_rcap 
Aggelos T-Jet
τα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_lcapτα πρωτα ανοιγματα.... I_voting_barτα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_rcap 
Tommy7725
τα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_lcapτα πρωτα ανοιγματα.... I_voting_barτα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_rcap 
hobit-jet
τα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_lcapτα πρωτα ανοιγματα.... I_voting_barτα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_rcap 
brava.gralle
τα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_lcapτα πρωτα ανοιγματα.... I_voting_barτα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_rcap 
bravoman
τα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_lcapτα πρωτα ανοιγματα.... I_voting_barτα πρωτα ανοιγματα.... I_vote_rcap 
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 τα πρωτα ανοιγματα....

Go down 
+7
bravopow
Aggelos T-Jet
Marios_sx
fotakos_hgt_20v
bravonick
Bravisti
konstantinos20vt
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
konstantinos20vt
Admin
Admin
konstantinos20vt


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-02-16
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeFri Mar 26, 2010 5:48 am

προχτες βραδυ κατα τις 10......s3 μοντ08 λευκο δηλωνοντας 1ο σταδιο (μετα το ανοιγμα) μαζι με lancer evo10 περασαν αριστερα μου ανεβαινοντας εθνικη προς Λαμια...πισω απο το s3 Λοιπον και αρχιζουμε...με τριτη εγω ανοιγε το s3 μαζευα κ αφηνα πριν γινουμε τροπετο...το πατα ασε εγινε 5-6 φορες με αποτελεσμα να μην μπορει να ανοιξει διαφορα....καθομαι δεξια του παλι με τριτη, ανοιγει κ μεχρι κουμπωμα τεταρτης ειμαι μισο καπω μπροστα κουμπωμα τεταρτης κ μεχρι τα 210 εκανα μισο αμαξι διαφορα μεχρι που πεσαμε σε τρελη κινηση κ δεν μπορεσαμε να ξαναπατησουμε... ο τυπος δεν το περιμενε με τιποτα...με το evo δεν ανοιξαμε δυστυχως λογω κινησης αν κ νομιζω πως δεν ειχα ελπιδα..
+1 ο ιταλος μου.......
Back to top Go down
Bravisti
Admin
Admin
Bravisti


Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-19
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσ/νικη

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeFri Mar 26, 2010 4:49 pm

Σωστος ο παιχτης!!! Wink
Back to top Go down
http://www.fiatbravoclub.gr
bravonick
Admin
Admin
bravonick


Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-26
Ηλικία : 41
Τόπος : Λάρισα

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeMon Mar 29, 2010 2:53 pm

γειά σου ρε κωστή με το καλάζνικοφ... Wink
Back to top Go down
Bravisti
Admin
Admin
Bravisti


Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-19
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσ/νικη

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeSun Apr 11, 2010 7:42 pm

Μεσημερι στο περιφερειακο μετα τα φαναρια λαχαναγορας ερχεται διπλα μου ενα χ5 με εναν τυπο περιεργο,η γκομενα διπλα συνοδηγος,γυρναει ο τυπος με βλεπει και παρατηρη
το bravaki απο μπρος μεχρι πισω και τον πιανουν τα γελια...Δικαιολογημενα θα μπορουσα να πω(μπροστα ζαντες 16 με προσθηκες πισω μαμα σιδερενιες,χωρις προφυλακτηρες και τελειως απλυτο)....Τεσπα αναβει το φαναρι κανει να φυγει και παω διπλα του με ενα ηλιθιο βλεμμα και ενα απιστευτα χαζο χαμογελο μεχρι το επομενο φαναρι. Very Happy Very Happy Laughing Laughing .Ψαρωνει ο τυπος και πριν αναψει το φαναρι αρχιζει και φορτωνει στροφες....Τι το θελε!!! Razz Razz Αναβει ο (γρηγορης) πεταγετε κανα αμαξι μπροστα και στη δευτερα το εχω ηδη φτασει, στη τριτη αντε γεια..... lol! lol!

Στο επομενο φαναρι σταματαει κατεβαζει παραθυρο και με την λεει <Δεν το περιμενα απο τετοιο αμαξι!!!! affraid affraid >

Και του ερχετε η απαντηση <και που να ειχα και προγραμμα!!!> affraid affraid affraid affraid lol! lol! lol! lol!
Back to top Go down
http://www.fiatbravoclub.gr
konstantinos20vt
Admin
Admin
konstantinos20vt


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-02-16
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeMon Apr 12, 2010 1:37 pm

αρχισες να κλεβεις εκκλησιες φιλος??????? ησουν κ ελαφρυτερος χωρις προφυλακτηρες γι αυτο......
lol! lol! lol! lol!

ετσι τους χρειαζεται Πανο για να βαλουν μυαλο κ να μην υποτιμουν κανενα ολοι αυτοι οι ψευτοκυριλεδες.....
αντε να ανεβουμε λιγακι!!!!
ενα μπραβο απο εμενα κ καλη συνεχεια...... What a Face What a Face What a Face
Back to top Go down
Bravisti
Admin
Admin
Bravisti


Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-19
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσ/νικη

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeSun May 23, 2010 3:06 pm

Σημερα εγινε ενα απιστευτο πραγμα και δεν λεω να το πιστεψω!!Σε φαναρι ερχετε διπλα ενα porsche cayene turbo τον εχω παρει χαμπαρι και ψιλοανοιγουμε,οχι τιποτα ιδιαιτερο αλλα φτανουμε στο δευτερο φαναρι και εκει φευγω με αρκετο σπηνιαρισμα και αρκετες στροφες(μαλλον ακομα κρυα λαστιχα) με αποτελεσμα το por να πεταχτει 2 τουτου μπροστα και απο κει και περα πηγαιναμε κοπιες με ελαφρια ταση να τον μαζευω μεχρι το τελειωμα 4ης.
Σταματαμε,ρωταω ποσα ειναι και δηλωνει 500 affraid affraid Μαλλον το μαμα θα ηταν αλλα δεν γνωριζω ποσα βγαζουν αυτα???Η απαντηση του φιλου ηταν (το ηξερα οτι θα σπινιαρεις και το εδωσα αλλιως με ειχες ανετα!!!)δηλαδη τοσο μουφες ειναι αυτα τα καραβια??? Evil or Very Mad Αν και ουτε προγραμμα αλλα και τρυπιο ιντερκουλερ μετα απο μια πατατα που εκανα και το βρηκα μπροσταCrying or Very sad Crying or Very sad
Back to top Go down
http://www.fiatbravoclub.gr
fotakos_hgt_20v
Admin
Admin
fotakos_hgt_20v


Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-26
Ηλικία : 40
Τόπος : ΚΑΡΔΙΤΣΑ

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeTue May 25, 2010 8:23 pm

ωραιος ο Πανακος cheers
Back to top Go down
http://www.fiatcoupeclub.gr
Marios_sx




Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-10-27

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeFri Oct 29, 2010 11:20 am

άρχοντας...Wink
Back to top Go down
Bravisti
Admin
Admin
Bravisti


Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-19
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσ/νικη

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeFri Oct 29, 2010 2:24 pm

Το κατα δυναμην.... Razz Razz
Back to top Go down
http://www.fiatbravoclub.gr
Aggelos T-Jet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Aggelos T-Jet


Αριθμός μηνυμάτων : 54
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-06-22
Ηλικία : 38
Τόπος : Άσπρα Σπίτια

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeSat Oct 30, 2010 11:47 am

Έτσι όπως τα λέτε είναι με τις μαούνες αυτές. Τις προάλες πήγαινα αθήνα και ήμουν στην εθνική με 140 στην αριστερή λωρίδα και προσπέρναγα. Βλέπω ένα θυρίο range rover απο πίσω μου να έρχεται φορτσάτο και λέω να μη τον κόψω τον άνθρωπο και πατάω να φύγω με 6 απο τα 140. Μέχρι τα 200 που έφτασα για να περάσω τα υπίολοιπα ήταν κολημένο πίσω μου. Κάνω δεξιά να περάσει και ξάναβγαίνω να συνεχίσω το δρόμο μου και μου κολά ένα clk 200 komprecor στρογκιλογάναρη και μου έπαιζε τα φώτα με χαμόγελο. Κάνω δεξιά μιας και ήταν ελεύθερος ο δρόμος και όταν φτάνει δίπλα και περνάει πατάω. Μέχρι τα 220 στο κοντερ τον άφηνα πίσω με αργό αλλά σταθερό ρυθμό. Κολάω πίσω απο το range rover και πατάει και αυτός. Στα 220 έμειναν και οι δύο. Απο κει και πάνω μέχρι τα 235 που πάτησα έμειναν πολύ πίσω και τα 2. Μετά με ακολουθο΄πυσε το clk αλλα κάθε φορά που πάταγα έμενε πίσω. Το χαμόγελο του κόπηκε. Και δεν είχα πατήσει και το sport που πάει πολύ καλάτερα.
Back to top Go down
Bravisti
Admin
Admin
Bravisti


Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-19
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσ/νικη

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeTue Nov 02, 2010 7:09 am

Γενικος αγγελε τα bravo στις μεγαλες ταχυτητες πανε αρκετα καλα σε σχεση με αλλα (γρηγορα) αυτοκινητα. Wink
Back to top Go down
http://www.fiatbravoclub.gr
bravonick
Admin
Admin
bravonick


Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-26
Ηλικία : 41
Τόπος : Λάρισα

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeMon Nov 08, 2010 7:05 pm

μιλάμε για μαμά t-jet τώρα?
Back to top Go down
Aggelos T-Jet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Aggelos T-Jet


Αριθμός μηνυμάτων : 54
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-06-22
Ηλικία : 38
Τόπος : Άσπρα Σπίτια

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeTue Nov 09, 2010 4:21 pm

bravonick wrote:
μιλάμε για μαμά t-jet τώρα?
Ναι μαμα με 19000km. Very Happy
Back to top Go down
bravonick
Admin
Admin
bravonick


Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-26
Ηλικία : 41
Τόπος : Λάρισα

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeThu Nov 11, 2010 11:06 am

και πάει μέχρι 235? και δεν σε φτάνανε κίολας.??? και compressor? μήπως να πετάξω το 20βάλβιδο να πάρω 1.4t?

εγώ με golf tsi με τα 140 που άνοιξα απο 3ες και 110km περίπου πεταγόμουνα μισό αμάξι και μέναμε σταθερά μέχρι τα 190... μόλις έβαζα πέμπτη τον άνοιγα κ'άλλο.... αλλα λογικό λόγο κυβισμού.... με mercedes c200 compressor που άνοιξα ήταν άδικο.... 4ες 150 με 4 άτομα μέσα και οι 2 μας.... έφαγα τον αμάζευτο.... αλλά είτανε το 2.0 με τα 192....
Back to top Go down
Aggelos T-Jet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Aggelos T-Jet


Αριθμός μηνυμάτων : 54
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-06-22
Ηλικία : 38
Τόπος : Άσπρα Σπίτια

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeThu Nov 11, 2010 1:25 pm

bravonick wrote:
και πάει μέχρι 235? και δεν σε φτάνανε κίολας.??? και compressor? μήπως να πετάξω το 20βάλβιδο να πάρω 1.4t?

εγώ με golf tsi με τα 140 που άνοιξα απο 3ες και 110km περίπου πεταγόμουνα μισό αμάξι και μέναμε σταθερά μέχρι τα 190... μόλις έβαζα πέμπτη τον άνοιγα κ'άλλο.... αλλα λογικό λόγο κυβισμού.... με mercedes c200 compressor που άνοιξα ήταν άδικο.... 4ες 150 με 4 άτομα μέσα και οι 2 μας.... έφαγα τον αμάζευτο.... αλλά είτανε το 2.0 με τα 192....
Στο κοντέρ τα βγάζει έτσι! Τώρα τι να σου πω να μην του έδεινε μέχρι τέρμα μπορεί και αυτό αλλά έδειχνε πως δε μπορούσε. Δε μιλάμε για το τελευταίο μοντέλο clk αλλα για το στρογκιλοφάναρο.
Back to top Go down
bravonick
Admin
Admin
bravonick


Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-26
Ηλικία : 41
Τόπος : Λάρισα

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeFri Nov 12, 2010 7:55 am

πολύ καλά τα t-jet λοιπόν.... πάλι έκανε το θαύμα της η μαμά fiat! Smile Smile Smile
Back to top Go down
bravopow




Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-06-15
Ηλικία : 45

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeTue Nov 16, 2010 7:27 pm

παιδια καλησπερα!το γεγονος με την clk μπορω να το επιβαιβεωσω κ γω αφου την ιδια μοιρα ειχε κ με μενα μια με την διαφορα οτι ηταν καμπριο.καμια τυχη στην εθνικη εξ απο την λαρισα!και με λιγη περισσοτερη ευκολια μπορω να πω λογω προγραμματος!
Back to top Go down
Bravisti
Admin
Admin
Bravisti


Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-19
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσ/νικη

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeSun Nov 21, 2010 7:24 pm

Αυτα ειναι.. cheers
Back to top Go down
http://www.fiatbravoclub.gr
hobit-jet

hobit-jet


Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-07-19
Ηλικία : 47
Τόπος : Μεγαλη φτωχομανα και λατρεια ειναι μια

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeTue Nov 30, 2010 10:07 pm

To bravo κλεβει 10χλμ στο κοντερ.Μετρημενο με PLX στην obd και gps.Το δικο μου ετσι,γιατι αλλα μπορει να κλεβουν πιο πολυ.Τωρα οσον αφορα το sport-off και τις δυνατοτητες αυτης της λειτουργιας ο φιλος αγγελος μαλλον μπερδευτηκε και ηταν στο sport on.To sport-off ειναι για την πολη με γεμισματα γρηγορα στην τουρμπινα σε χαμηλες στροφες και μικρα ξεπεταγματα και στη συνεχεια....ολοκληρωτικος ταφος.Ψηλα δεν παει βημα.Εκτος οτι ειναι ανουσιο να τρεχεις με το sport off ειναι και επικινδυνο καθως το τιμονι ειναι εντελως "playstation" καθοτι παναλαφρο.
Back to top Go down
Aggelos T-Jet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Aggelos T-Jet


Αριθμός μηνυμάτων : 54
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-06-22
Ηλικία : 38
Τόπος : Άσπρα Σπίτια

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeFri Dec 03, 2010 4:38 pm

hobit-jet wrote:
To bravo κλεβει 10χλμ στο κοντερ.Μετρημενο με PLX στην obd και gps.Το δικο μου ετσι,γιατι αλλα μπορει να κλεβουν πιο πολυ.Τωρα οσον αφορα το sport-off και τις δυνατοτητες αυτης της λειτουργιας ο φιλος αγγελος μαλλον μπερδευτηκε και ηταν στο sport on.To sport-off ειναι για την πολη με γεμισματα γρηγορα στην τουρμπινα σε χαμηλες στροφες και μικρα ξεπεταγματα και στη συνεχεια....ολοκληρωτικος ταφος.Ψηλα δεν παει βημα.Εκτος οτι ειναι ανουσιο να τρεχεις με το sport off ειναι και επικινδυνο καθως το τιμονι ειναι εντελως "playstation" καθοτι παναλαφρο.
Μια χαρά πάει και χωρίς το sport στα ψηλά. Μιά χαρά ανεβάζει αλλά ναι ότι ψοφάει ψοφάει νωρίς αλλά βγάζει χιλιόμετρα και απο αρπάγματα καλ΄λα είναι. Όσο για το τιμόνι βαραίνει στις ψηλές ταχύτητες, όχι όσο με το sport, αλλά δεν το θεωρώ playstaition. Με το sport έχει φοβερή διαφορά. Είναι σαν να είναι άλλο αυτοκίνητο. Και απο τα χαμηλά πετάει απλά κάνει μεγαλύτερο ξέσπασμα.
Back to top Go down
bravopow




Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-06-15
Ηλικία : 45

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeSun Dec 12, 2010 7:06 pm

παιδια καλησπερα!Δευτερο θυμα σημερα στην εθνικη εξω απο την λαρισα.Οπως εβγαινα απο τα τεμπη ειχα μπροστα μου ενα γκολφακι κοκκινο το οποιο λογω και του χαμηλου φωτισμου το περασα για tsi.Ανοιγουμε λοιπον στην εξοδο των τεμπων και η αρχικη δυσκολια στο να το φτασω με παραξενεψε.Κοιταω κατω αριστερα και βλεπω..gti.εδω ειμαστε λεω!Σανιδωμα ακομα πιο πολυ κ εγω και τον φτανω προφηλακτηρα χωρισ ομως ο ...(να μην τον χαρακτηρισω) να πιανει δεξια.Δεξια εγω λοιπον κ ενω τον εχω φτασει στον μπροστινο προφυλακτηρα την πορεια μου κοβει ενα ibiza που πηγαινε χαλαρα στην πορεια του...Πρωσοπικη μου αποψη οτι στα επομενα 100 (κ πολλα λεω)μετρα σιγουρα θα ημουν μπροστα του και το λεω με το χερι στην καρδια.
Απορια.ηξερα οτι τα bravo ξεφουσκωνουν ψιλα λογω τουρμπινας.Αν ειναι ετσι στα 220 οπου μαζεβα το gti αυτο τι εκανε,πεθαινε?Τοσο ψοια ειναι???!!!
Back to top Go down
Aggelos T-Jet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Aggelos T-Jet


Αριθμός μηνυμάτων : 54
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-06-22
Ηλικία : 38
Τόπος : Άσπρα Σπίτια

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeSun Dec 12, 2010 7:22 pm

Αυτό πραγματικά δε παίζει. Έχω οδηγήσει GTI και απλά σκοτώνει. Κάνα φαντασμένο θα ήταν με κάνα tsi και απλά είχε βάλει το GTI για να νομίζει ότι έχει GTI. Υπάρχουν πολλοί τέτοιοι γιαυτό στο λέω. Μη λέμε ότι πατάμε και λίτρο με 200 άλογα με το 1,4.
Back to top Go down
bravopow




Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-06-15
Ηλικία : 45

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeSun Dec 12, 2010 9:06 pm

και εγω εχω οδηγησει,δεν μπορω να πω οτι σκοτωνει τοσο απο γκαζι οσο απο στησιμο.μπορει και να ναι οπως τα λες αλλα που το στηριζω.Α)αν ηταν tsi σιγουρα δεν θα παλευα τοσο πολυ για να το περασω και ειδικα στα τοσα πολλα.Τα χω ξαναβαλει με tsi και οι διαφορες ειναι αμελητεες υπερ μου.Β)το bravo φοραει εξατμιση απο το downpipe και πισω με καταλυτη και ενα τελικο,φιλτρο k&n 57i και προγραμμα απο Ανδριανακη,αρα δε ειναι στα 150 ακομα.ετσι πιστευω οτι αν ηταν το 140αρι με προγραμμα παραηταν καλο για να με δυσκολεψει οντας στα ιδια αλογα.αν ηταν 180αρι απλο επισης τα ιδια.αν ηταν 180 αρι με προγραμμα αρα κοντα στα 220 τουλαχιστον με ευχαριστησε που σιγουρα τον ειχα.Τι να πω?
Back to top Go down
Bravisti
Admin
Admin
Bravisti


Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-19
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσ/νικη

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeMon Dec 13, 2010 10:13 am

Προφανως και ο τυπος ειχε θεμα στο μοτερακι του... Wink
Back to top Go down
http://www.fiatbravoclub.gr
bravonick
Admin
Admin
bravonick


Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-01-26
Ηλικία : 41
Τόπος : Λάρισα

τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitimeMon Dec 13, 2010 3:32 pm

κάτι έπαιζε... με τις βελτιώσεις που έχεις κάνει στο μοτέρ σου δεν παίζει να πλησιάσεις το gti... εκτός αν έπαιζε και αυτός απλά μαζί σου... ή να ήταν TSI και να έβαλε αυτοκόλλητο gti... τό έχουν κάνει πάρα πολλοί... παρόλα αυτα κάνε μια δυναμομέτρηση στο bravaki να δούμε τι βγάζει... Wink
Back to top Go down
Sponsored content





τα πρωτα ανοιγματα.... Empty
PostSubject: Re: τα πρωτα ανοιγματα....   τα πρωτα ανοιγματα.... I_icon_minitime

Back to top Go down
 
τα πρωτα ανοιγματα....
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Fiat Bravo Club :: Γενικά :: Bravo on the road..... :: Bravo vs........-
Jump to: