Fiat Bravo Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fiat Bravo Club

Fiat Bravo/Brava/Marea Owners Club Greece
 
HomeHome  ΠόρταλΠόρταλ  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Similar topics
Latest topics
» υγραεριοκινηση για t jet
Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeTue Oct 04, 2016 11:01 am by kamoyf

» καλώς σας βρήκα
Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeThu Nov 19, 2015 6:49 am by Adronik

» φιλτροχοανη
Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeThu Apr 16, 2015 7:37 pm by exeretikos

» αλλαγη ιμαντες σε fiat bravo t jet 150hp
Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeSun Apr 05, 2015 7:33 pm by hobit-jet

» bravo spotting!
Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeSun Apr 05, 2015 11:22 am by exeretikos

» συμλεκτησ bravo
Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeSun Apr 05, 2015 11:20 am by exeretikos

» ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟΝ ΔΕΞΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΡΟΧΟ FIAT BRAVO SPORT 150 HP
Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeSun Apr 05, 2015 11:19 am by exeretikos

» ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ FORUM
Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeSun Jan 04, 2015 9:46 am by arisfot

» ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ FIAT BRAVO
Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeThu Dec 11, 2014 9:05 am by kamoyf

Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 108 on Wed Sep 22, 2021 5:44 pm
Top posters
Bravisti
Προγραμμα για bravo t-jet? I_vote_lcapΠρογραμμα για bravo t-jet? I_voting_barΠρογραμμα για bravo t-jet? I_vote_rcap 
konstantinos20vt
Προγραμμα για bravo t-jet? I_vote_lcapΠρογραμμα για bravo t-jet? I_voting_barΠρογραμμα για bravo t-jet? I_vote_rcap 
Stefanostjet
Προγραμμα για bravo t-jet? I_vote_lcapΠρογραμμα για bravo t-jet? I_voting_barΠρογραμμα για bravo t-jet? I_vote_rcap 
bravonick
Προγραμμα για bravo t-jet? I_vote_lcapΠρογραμμα για bravo t-jet? I_voting_barΠρογραμμα για bravo t-jet? I_vote_rcap 
fotakos_hgt_20v
Προγραμμα για bravo t-jet? I_vote_lcapΠρογραμμα για bravo t-jet? I_voting_barΠρογραμμα για bravo t-jet? I_vote_rcap 
Aggelos T-Jet
Προγραμμα για bravo t-jet? I_vote_lcapΠρογραμμα για bravo t-jet? I_voting_barΠρογραμμα για bravo t-jet? I_vote_rcap 
Tommy7725
Προγραμμα για bravo t-jet? I_vote_lcapΠρογραμμα για bravo t-jet? I_voting_barΠρογραμμα για bravo t-jet? I_vote_rcap 
hobit-jet
Προγραμμα για bravo t-jet? I_vote_lcapΠρογραμμα για bravo t-jet? I_voting_barΠρογραμμα για bravo t-jet? I_vote_rcap 
brava.gralle
Προγραμμα για bravo t-jet? I_vote_lcapΠρογραμμα για bravo t-jet? I_voting_barΠρογραμμα για bravo t-jet? I_vote_rcap 
bravoman
Προγραμμα για bravo t-jet? I_vote_lcapΠρογραμμα για bravo t-jet? I_voting_barΠρογραμμα για bravo t-jet? I_vote_rcap 
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Προγραμμα για bravo t-jet?

Go down 
+3
konstantinos20vt
Stefanostjet
zivag tjet
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
zivag tjet

zivag tjet


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-11-10

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeTue Nov 15, 2011 11:53 am

Εχει βαλει κανεις προγραμμα σε bravo t-jet 150αρι? Θελω να το συνδυασω με ελευθερο φιλτρο και κανα τελικο το πολυ...
Back to top Go down
Stefanostjet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Stefanostjet


Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-02-15
Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeWed Nov 16, 2011 7:15 pm

Συμφωνα με το περιοδικο power t. μαμα το δυναμομετρησανε στα 163hp και 22,7kgm ροπηs[αλλα περιοδικα το βγαζουν 168].Μετα πηγαν στην ACE Motorsport του Γρηγορη Δημητριαδη ο οποιοs εκανε αναπρογραματισμο στον εγκεφαλο.Το αυτοκινητο εβγαλε μετα 178,3hp και 29,7κgm.Overboost μαμα ειναι 1.3 bar και μετα τον αναπρογραματισμο ανεβηκε στο 1,65 bar.Επισηs δεν φοραγε ουτε εξατμιση ουτε φιλτρο ουτε τιποτα.Τελειωs μαμα.Και κατι τελευταιο.Ετσι γραψανε στην δοκιμη.Ελπιζω να βοηθησα.
Back to top Go down
Stefanostjet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Stefanostjet


Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-02-15
Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeWed Nov 16, 2011 7:27 pm

Αποσπασμα απο την δοκιμη.Στοχοs μαs δεν ηταν η απολυτη δυναμη καθωs η τουρμπινα ειναι σχετικα μικρη για να αποδωσει πολλα αλογα.Θελουμε να δυναμωσει στιs χαμηλομεσαιεs rpm και να κερδισουμε οσα περισσοτερα αλογα γινεται μετα τιs 5.000 rpm χωριs ομωs να κουρασουμε την τουρμπινα.Γιατι οπωs ειπαμε δεν μαs ενδιαφερει η μεγιστη δυναμη.
Back to top Go down
konstantinos20vt
Admin
Admin
konstantinos20vt


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-02-16
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeThu Nov 17, 2011 2:25 pm

Αρκετά κατατοπιστικος ο φίλος Στέφανος....έχουμε κανέναν όμως που να το φοράει να μας πει εμπειρία?
Back to top Go down
zivag tjet

zivag tjet


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-11-10

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeThu Nov 17, 2011 5:03 pm

Μια χαρα μου φαινονται τα νουμερα.. Ξερεις το νουμερο απο το τευχος μηπως και το βρω πουθενα? Εχει και μετρησεις? Αν ναι και μπορεις γραψε να δουμε τι γινεται πριν και μετα!!
Back to top Go down
Stefanostjet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Stefanostjet


Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-02-15
Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeThu Nov 17, 2011 5:40 pm

Φιλε μου δεν θυμαμαι τον αριθμο του τευχουs γιατι εγω τα πεταω και κραταω μονο τιs σελιδεs που με ενδιαφερουν.Οσον αφορα τιs επιδοσειs:
Stock
0-60 4,14
0-80 5,98
0-100 8,78
0-120 12,31
0-140 16,58
0-160 22,63
Tuned
0-60 3,73
0-80 5,37
0-100 7,81
0-120 10,72
0-140 14,95
0-160 20,58
O κοφτηs ανεβηκε στιs 7.400.Οι διαφορεs μεχρι τα 80χλμ ειναι μικρεs γιατι γραφανε οτι σπινιαρε και με 3η ταχ. μετα τον αναπρογραματισμο.Φαντασου με 2η ταχ. τι γινοταν.
Παντωs στο car gr εχω δει Bravo μεχρι 230hp.Mπεs να το δειs
Back to top Go down
zivag tjet

zivag tjet


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-11-10

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeThu Nov 17, 2011 6:10 pm

Και εγω φιλε τα πεταω τα περιοδικα αν και κριμα γιατι ποτε δεν ξερεις που θα σου χρειαστουν..Ευχαριστω για τα νουμερα των επιδοσεων ειναι κατατοπιστηκοτατα!!! Ωραια πρεπει να πηγαινει παντως.. Εγω ειχα ενα leon 20vt 180ps και μολις του εβαλα το προγραμμα (μαζι με φιλτρο και τελικο) ηταν αλλο αμαξι μετα. Αντε αν περισεψει τιποτα απο το δωρο κατι μπορει να γινει αν και λιγο χλωμο με ολα τα χαρατσια που ερχονται συνεχεια...
Back to top Go down
Stefanostjet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Stefanostjet


Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-02-15
Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeThu Nov 17, 2011 6:42 pm

Καλα θα πηγαινει σιγουρα.Καλα παει και απο την μανα του.Αλλα τωρα ουτε βενζινη δεν εχω να του βαλω[4 μηνεs απληρωτοs].Oxι οτι το βγαζω συχνα[κλειστο γκαραζ],μονο για καμμια βολτα και αυτη αραια και που........................
Back to top Go down
AIGALEO

AIGALEO


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-11-03

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeThu Nov 17, 2011 11:32 pm

ΟΛΟΙ ΧΑΛΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ..... ΒΑΖΕΙΣ 20 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ Ο ΔΕΙΚΤΗΣ. ΜΟΝΟ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ!
Back to top Go down
zivag tjet

zivag tjet


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-11-10

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeSat Nov 19, 2011 6:30 am

Τυχαια ημουν στο περιστερι και ειδα ενα μαγαζι με βελτιωσεις και ειχε ενα bravo πανω στο δυναμομετρο!!! Φοραγε και εξατμιση απο downpipe και πισω μαζι με φιλτρο. Ρωτησα και μου ειπαν για προγραμμα και μαλιστα στα περισσοτερα (αναλογα το μοντελο και τι λογισμικο φοραει) το προγραμμα το ενεργοποιεις οποτε θελεις με το κουμπι sport! Θα παρω τηλ. να μου πει τι εβγαλε το συγκεκριμενο και θα σας πω. Βεβαια αν το παιδι που εχει το αμαξι ειναι μελος στο forum καλυτερα να μας πει ο ιδιος εντυπωσεις..
Back to top Go down
sakisdrama




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-02-03

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeFri Feb 03, 2012 3:54 pm

kalispera paidia...... eimai mhxanikos kai katoxos fiat bravo.... exw dokimasei polla pragmata panw sto amaxi.... kai telika katelixa sto oti prepei prwton to aytokinhto na programatistei.... deyteron na topothetithei mia ligo megalyterh tourmpina me ena megalytero intercooler... exatmisi eleytherh apo mprosta mexri pisw ..... kai enas rythmistis pieshs.... kai filtro ''agelada'' i varelaki ths bmc....... gia thn tourmpina epishs tha xreiastoun pyrometra ena halfmeter gia na elegxoume to meigma na mhn stegnwnei kai to klasiko barometro ...... to amaxi me ayta pou lew mporei na douleyei stathera sto 1.4 bar gyrw peripou sta 215 aloga kai tha mporei meta na sikwsei mexri 1,8 kai 2 se treles katastaseis..... gia skastra twra opoios thelei mporei na valei alla tha synistousa na mhn valei gt i skastra pio poly einai effe kai kovei....
Back to top Go down
zivag tjet

zivag tjet


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-11-10

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeSat Feb 04, 2012 10:52 am

ME ολα αυτα πρεπει να πηγαινει πολυ καλα το bravo...!!! Θα αντεξει 2bar με μαμα πιστονια κλπ??? Τουρμπινα που λες ποια ειναι? Ειναι τυπου essese abarth? Εγω ελεγα να βαλω στο δικο μου κανα φιλτρο στο φιλτροκουτι, προγραμμα και κανα τελικο το πολυ..Ειχες κανει αυτο το σταδιο; και ποιες οι αντυπωσεις σου δεδομενου οτι δεν κοστιζουν και παρα πολλα λεφτα? Εγω προσωπικα βαρεθηκα τις πολλες μετατροπες (μεγαλωσαμε κιολας-οικογενεια-αλλες προτεραιοτητες) ειχα punto τουμπανο 1600cc+ , σφυριλατα,μπιελες, Τ35! κλπ...και ειχα κανει τον μηχανικο κολλητο! Οποτε light και safe πραγματα τωρα!
Back to top Go down
hobit-jet

hobit-jet


Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-07-19
Ηλικία : 47
Τόπος : Μεγαλη φτωχομανα και λατρεια ειναι μια

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeSat Feb 04, 2012 2:00 pm

Sta 2bar βγαινει ο joker:lol: lol! Τι ειναι αυτα που λετε ρε παιδια?Και με τι τουρμπινα ολα αυτα?ετσι γενικα και αοριστα?με τι σετ απ?Λοιπον για να μην γραφονται αοριστιες 2 εταιριες που ξερω εγω που το κατεχουν καλα το θεμα t-jet se programmatismo ειναι η revlimit(που φοραω και εγω) και η overload.

1,65 me VL36 δε σηκωνει το bravo me μαμα map sensor διοτi διαβαζει μεχρι 1,55max.Ase που ειναι αυτοκτονια γιαιτ η χαρτινη τουρμπινιτσα δεν αντεχει και ραγιζει σαν καρυδοτσουφλο,ακομη και η πολλαπλη αρπαζει.

Εγω εχω 1,2over στο απλο gia 95ara αλλα με ανεβασμενο αβανς και 1,5 over στο σπορτ με το αντιστοιχο ανεβασμενο αβανς.Η VL36 οπως ηταν αναμενομενo ραγισε και συντομα θα αντικατασταθει με gt1446 kai ss set up.
Back to top Go down
Stefanostjet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Stefanostjet


Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-02-15
Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeSat Feb 04, 2012 2:15 pm

Δηλαδη ποσα αλογα ειναι τωρα περιπου;
Οταν αλλαχτει η τουρμπινα ποσα αλογα
θα βγαλει;Οταν την αλλαξειs θα πρεπει
να κανειs παλι αναπρογραματισμο;Eσυ
εχειs την 150αρα εκδοση;Eλπιζω να μην
σε κουρασα με τιs ερωτησειs μου!!!!!!
Back to top Go down
zivag tjet

zivag tjet


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-11-10

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeSun Feb 05, 2012 6:09 pm

Ακριβως για αυτο το λογο δεν με ενδιαφερει να κανω πολλες μετατροπες. Λιγα πραγματα και αξιοπιστα, κανα προγραμμα ,φιλτρο, και κανα τελικο καζανακι το πολυ. Αντε και την αγελαδα γιατι οντως κανει δουλιτσα. Μετα μπαινεις στο τρυπακι αναγκαστικα να βαλεις και κανα δισκο πλατο ενισχυμενο, μετα λες αφου εχω μεγαλυτερη τουπμπινα δεν βαζω και κανα σφυριλατο να σηκωσω πιεση? Αφου σηκωσα πιεση ζεσταινεται αντε να βαλω κανα μεγαλυτερο intercouler κανα water injection κλπ κλπ...
Back to top Go down
Stefanostjet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Stefanostjet


Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-02-15
Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeMon Feb 06, 2012 9:22 am

Συμφωνω και εγω.Μετα θα θελει και αλλα και και και......
Παει αλλου η βαλιτσα.Βεβαια και τα αλογα πανε αλλου,αλλα.....
Back to top Go down
zivag tjet

zivag tjet


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-11-10

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeMon Feb 06, 2012 4:15 pm

...και τα πολλα αλογα πεινανε πιο πολυ...!!! Δεν ειμαστε για τετοια με την βενζινη στο 1.70euro. Που μας καταντησανε να σκεφτομαστε να κανουμε καμια βολτα με το αμαξι να ξεφυγουμε λιγο..Σε λιγο δεν θα μιλαμε για αλογα και 0-100 αλλα για lt/100km και μετατροπες σε υγραεριο!!!
Back to top Go down
hobit-jet

hobit-jet


Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-07-19
Ηλικία : 47
Τόπος : Μεγαλη φτωχομανα και λατρεια ειναι μια

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeMon Feb 06, 2012 5:50 pm

Το 1,70 βενζινη ξεχαστε το.1,90 για 100αρα με προγραμμα αν θελετε 180+αλογα.Γινεται και μονο για 95αρα αλλα πολυ παρακατω σε αποδοση.Μπορειτε και κοντα στα 200αλογα σκασμενο με wastegate αλλη και 4baro ρυθμιστη αλλα ρισκαρετε να κολλησει μπεκ και Προγραμμα για bravo t-jet? 3724349360 .Και με αυτο το extreme να περιμενετε σιγουραντζα ραγισμα τουρμπινας σε 5,000-10,000χλμ.

Το δικο μου ειναι 180+,ακριβως δεν ξερω δεν εχω παει δυναμομετρο αλλα απο αλλα που ειναι με τον ιδιο τροπο ρυθμιζμενα και δυναμομετρημενα ξερουμε που πανε.Με την μεγαλυτερη τουρμπινα εννοειται οτι θα ξαναγινει προγραμμα καινουριο διοτι αλλαζουν ολα τα δεδομενα στη λειτουργια του κινητηρα.

Με την garret 1446 μπορεις να πας σκασμενος μεχρι 220,με 100αρα και καλυτερο ιντερκουλερ.Η συγκεκριμενη τουρμπινα βεβαια του abarth ss ειναι πανακριβη και δυσευρετη οποτε η νεα ταση ειναι η mitsubishi TD04 απο to προηγουμενο WRX subaru.Βρισκεται φθηνη μεταχειρισμενη και με πολυ κοπο και μερακι μονταρετε στα μοτερια μας και δουλευει καλα απο χαμηλα 3,300 μεχρι κοφτες.
Back to top Go down
Stefanostjet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Stefanostjet


Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-02-15
Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeTue Feb 07, 2012 9:42 am

Ωραιοs ο Kωσταs.Kαι γνωστηs επισηs.Ευχομαι να πανε ολα καλα.
Οσο για την βενζινη παρολο που το δικο μου ειναι μαμα ποτε δεν
του εχω βαλει απλη.Παντα 100αρα και σε συγκεκριμενο πρατηριο.
Οπωs και να εχει δεν δουλευει καλυτερα;Ετσι και αλλιωs τα χιλιομετρα
που(δεν)κανω ειναι μηδεμινα οποτε δεν με πειραζει η τιμη.Σε ευχαριστω για τιs
απαντησειs.
Back to top Go down
zivag tjet

zivag tjet


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-11-10

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeTue Feb 07, 2012 3:29 pm

Οι τουρμπινες που αναφερεις κουμπωνουν κατευθειαν πανω στην πολλαπλη η χρειαζεται και αυτη αλλαγη? Η τουρμπινα απο wrx δεν του πεφτει λιγο μαγαλη? Εγω βαζω παντα v-power καπου 97 οκτανια λενε οτι ειναι (οχι v-power racing) Σιγουρα με 100σταρα θα ειναι καλυτερα για πειραγμενο μοτερ αλλα και 1.90e ειναι παρα πολλα..Απο την αλλη μερια υπαρχουν προγραμματα που τα ενεργοποιεις με το κουπι sport οποτε το πατας οποτε το χρειαζεσαι και ετσι δεν δουλευεις πιεσεις συνεχεια. Και το θεμα ειναι οτι ειτε αλλαξεις τουρμπινα ειτε οχι να μην σπαει, ραγιζει κλπ..Προτιμω κατι λιγο πιο soft σε προγραμμα και να μην εχω προβληματα παρα ενα προγραμμα στο οριο και να ραγιζει, σπαει κλπ..
Back to top Go down
Stefanostjet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Stefanostjet


Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-02-15
Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeTue Feb 07, 2012 4:40 pm

Για μενα αν θα εκανα ποτε κατι αυτο θα ηταν μια εξατμιση απο το σπιραλ μεχρι πισω,ενα πιο
ελευθερο φιλτρο μεσα στο φιλτροκουτι και κανα κολαρο σιλικονηs η αγελαδα.Μεχρι εκει
δεν πειραζειs κατι.Οσο για την βενζινη δεν χρειαζεται να ειναι ενα αμαξι πειραγμενο για να βαλειs 100αρα.Ολα τα τουρμπατα δουλευουν πολυ καλυτερα με την 100αρα.Βεβαια σε λιγο
θα παει στα 2.00 euro.Παντωs και εγω αν το κινουσα καθημερινα ισωs να μην την εβαζα.
Απο τοτε που το πηρα του βαζω v-power racing.
Back to top Go down
hobit-jet

hobit-jet


Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-07-19
Ηλικία : 47
Τόπος : Μεγαλη φτωχομανα και λατρεια ειναι μια

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeTue Feb 07, 2012 8:32 pm

παιδια η IHIVL36 που φοραει απο το εργοστασιο το bravo ειναι σκατοτουρμπινα και καποια στιγμη μετα τα 40,000 καλα θα ειναι ασχετως αν εχετε προγραμμα η οχι να την ελενξετε.Εχει μεγαλο backpressure ακομη και μαμα ρυθμισμενο.Μερικες καλες τελικες θελει και αρπαξε.

100αρα μια φορα το μηνα γεμισμα και σκισιμο του κανει καλο στο μοτερ.Αν μπορεις περισσοτερες φορες τοσο το καλυτερο.

Βαγγο εγω πηρα και την πολλαπλη του ss,αλλα με πλακακι κουμπωνει και στην μαμα μας πολλαπλη.Βεβαια του ss ειναι πιο ενισχυμενη και καλυτερα σχεδιασμενη να αντεχει πιο πολυ sex!!!Laughing H ΤD04 θελει πλακακι επισης.
Back to top Go down
zivag tjet

zivag tjet


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-11-10

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeWed Feb 08, 2012 4:16 pm

Θυμασαι ποσο εκανε? Απο φιατ η απο εξω? Ξερεις τον κωδικο της τουρμπινας του ss? Προτιμω τα εργαστασιακα πραγματα και οπως καταλαβες με ενδιαφερει πολυ και η αξιοπιστια..
Back to top Go down
Stefanostjet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Stefanostjet


Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-02-15
Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeThu Mar 29, 2012 5:38 pm

Στο καινουριο power techniques εχει δοκιμη ενα BRAVO T-JET στα 256,3 hp
και 32,3 kgm ροπηs.0-180 σε 19,95 sec.
Back to top Go down
zivag tjet

zivag tjet


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-11-10

Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitimeSat Mar 31, 2012 8:47 am

Καλο ακουγεται θα παω να το παρω να δω τι γινεται!
Back to top Go down
Sponsored content





Προγραμμα για bravo t-jet? Empty
PostSubject: Re: Προγραμμα για bravo t-jet?   Προγραμμα για bravo t-jet? I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Προγραμμα για bravo t-jet?
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ανταλακτικα απο bravo 2.0 20v
» συμλεκτησ bravo
» Νεος! bravo t-jet 150 hp

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Fiat Bravo Club :: Τεχνικά Θέματα :: Turbo-Compressor Βελτίωση :: Νεο Bravo-
Jump to: